Filmy 2017

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 2017 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody Sheldon

6,4
8,0
Młody Sheldon to prequel kultowego serialu Teoria wielkiego podrywu autorstwa twórców pierwowzoru – Chucka Lorre’a oraz Stevena Molaro. To historia dziewięcioletniego Sheldona Coopera (Iain Armitage), który jest niezwykle utalentowanym, bardzo bystrym, ale także dość bezbronnym i naiwnym chłopcem. Dorastanie we wschodnim Teksasie nie jest dla niego łatwe. W świecie, w którym królują sport i kościół, bycie matematycznym geniuszem zdaje się jeszcze bardziej komplikować i tak trudny czas dorastania. Cała rodzina Cooperów też nie ma lekkiego życia z młodym Sheldonem. Będący szkolnym trenerem ojciec chłopca, George (Lance Barber), często nie jest w stanie nadążyć za synem, a jego kochająca matka Mary (Zoe Perry) stara się zaakceptować małego geniusza i chronić go przed niezrozumieniem i małomiasteczkową społecznością. Rodzeństwo Sheldona też nie ma łatwo, a zwłaszcza starszy brat Georgie (Montana Jordan), który ma problem z zaakceptowaniem faktu, że chodzi do jednej klasy ze swoim młodszym, dziewięcioletnim bratem. Tylko siostra bliźniaczka Missy (Raegen Revord), chociaż bywa o niego zazdrosna, jest jedyną osobą, która może powiedzieć mu prawdę.
Serial telewizyjny opowiada o historii trzech dziewczyn z trzech zupełnie odmiennych światów: studentce chemii z inteligenckiej rodziny, bogatej Żydówce i złodziejce z Czerniakowa. Oprócz młodego wieku nic ich nie łączy i gdyby nie wojna, prawdopodobnie losy Marysi, Ewki i Irki nigdy by się nie splątały. To historia o niemieckiej okupacji w Polsce podczas II wojny światowej z perspektywy głównych bohaterek.
Kultowy serial powraca w odświeżonej wersji. Poznamy nowych bohaterów, których misją jest odkrycie nowych światów i przywrócenie nadziei kolejnemu pokoleniu.


Ucho Prezesa to miniserial polityczny, stworzony przez Roberta Górskiego, lidera Kabaretu Moralnego Niepokoju. Sam Robert wciela się w nim w TEGO Prezesa, w TYM gabinecie, na TEJ ulicy. Jest tytułowym uchem, do którego każdy chce dotrzeć.
Akcja serialu toczy się w powstałej po katastrofie ekologicznej Republice Gileadzkiej, utworzonej na dawnych terytoriach Stanów Zjednoczonych, rządzonej przez ultraortodoksyjnych fundamentalistów głoszących powrót do tradycyjnych wartości. Offred jako jedna z niewielu pozostałych na świecie płodnych kobiet zostaje podręczną na dworze komandora, gdzie kobiety są zmuszone do świadczenia usług seksualnych będących ostatnią, desperacką próbą ponownego zaludnienia Ziemi.

Konflikt

7,5
Pierwszy sezon opowiada o jednym z najsłynniejszych konfliktów w dziejach Ameryki pomiędzy aktorkami, gwiazdami złotej ery Hollywood, Bette Davis i Joan Crawford, który odbywał się za kulisami pracy nad filmem Co zdarzyło się Baby Jane?. Aktorki były już u schyłku kariery i musiały walczyć nie tylko o pozycje w branży, ale także między sobą. Prywatnie rywalizowały ze sobą od kilkudziesięciu lat, a wszystko zaczęło się od konfliktu o mężczyznę, czyli Franchota Tone’a, w którym Bette była zakochana, ale to Crawford zdobyła jego serce i wzięła z nim ślub.
Dr Shaun Murphy jest młodym chirurgiem, u którego zdiagnozowano autyzm. Nie przeszkadza mu to jednak być wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. Doktor Murphy dołącza do zespołu lekarzy chirurgów prestiżowego szpitala w Kaliforni. Ale czy ktoś, kto nie potrafi nawiązywać normalnych relacji uczuciowych z innymi ludźmi, będzie w stanie skutecznie ich leczyć?
Z pozoru twardo stąpająca po ziemi Andrea robi wszystko, by być idealną matką i żoną. Usiłuje pogodzić te role z karierą pisarki, jednak sytuacja bardzo często wymyka jej się z rąk. Kobieta zmienia się wtedy nie do poznania, a górę biorą jej neurotyczne skłonności i wewnętrzna niedojrzałość. W trakcie dziesięciu odcinków pierwszego sezonu serialu widzowie zobaczą, jak bohaterka próbuje zapobiec kryzysowi w swoim małżeństwie oraz jak w nietypowy sposób nawiązuje relacje z nowo poznanymi ludźmi.
Serialowa ekranizacja cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling przedstawiająca perypetie prywatnego detektywa. Cormoran Strike (Tom Burke) to weteran wojenny, który wrócił ze służby wojskowej i założył jednoosobową firmę detektywistyczną. Dołącza do niego błyskotliwa asystentka Robin Ellacott (Holliday Grainger).

Diagnoza

6,3
Annę Nowak, główną bohaterkę serialu, poznamy na katowickim lotnisku. Pewna siebie i zdeterminowana kobieta przyleci na Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Niestety, na skutek nieprzewidzianych wydarzeń, Anna trafi do rybnickiego szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę – amnezja. Lekarze, którzy na co dzień ratują życie wielu pacjentów, nie będą w stanie ocalić czegoś niezwykle cennego – pamięci. W miejscu, gdzie ludzie mierzą się ze skrajnymi emocjami, a lekarze z determinacją walczą o ich zdrowie, bohaterka będzie musiała zacząć życie na nowo i spróbować odkryć tajemnice swojej przeszłości. W tej trudnej walce wesprą ją charyzmatyczni lekarze ze Specjalistycznego Szpitala Nr 4 w Rybniku. Jan Artman oraz Michał Wolski, dwaj znakomici chirurdzy, profesjonalnie zajmą się Anną. Bohaterka trafi również pod skrzydła ciepłej i empatycznej neuropsycholog Marty, która będzie starała się pomóc jej odzyskać pamięć. Kolorytu ekipie medyków dodadzą Wanda Jureczko, pielęgniarka oddziałowa i charakterna Ślązaczka, a także Piotr Sadzik, twardy szef Oddziału Ratunkowego oraz potulny mąż i ojciec czterech córek. Nad wszystkim będzie czuwać surowa i wymagająca ordynator Maria Kaleta. Młodzieńczą energię i entuzjazm do zespołu lekarzy wniosą niesforni stażyści. Rybnicki szpital stanie się dla Anny domem, a jego załoga grupą przyjaciół. To z nimi przyjdzie jej dzielić chwile radości i smutków.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…